PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu (ETS) jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. To cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju twórczych, sportowych działań w różnych krajach.

Druga edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 10 do 17 września 2016 r. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny). Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

BeActive

 

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole 13 września 2016r. odbędzie się event sportowy klas trzecich “Lekkoatletyka dla każdego”. Celem przeprowadzonych zawodów jest promocja zdrowia, wykorzystanie różnorodnych podstawowych lekkoatletycznych form ruchu oraz wdrażanie uczniów do współpracy
w grupie. W zabawach lekkoatletycznych weźmie udział 5 oddziałów klas trzecich. Dzieci rywalizowały będą ze sobą na obwodach stacyjnych, na których wystąpią elementy biegu, skoku i rzutu. Swoje umiejętności będą mogli sprawdzić także nauczyciele i chętni rodzice.

 

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia podczas startów oraz fantastycznej zabawy.