PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności

„CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY”

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNO- PROFILAKTYCZNY

chronW dniach 20,21,22 września 2016 roku, w naszej szkole, zostaną przeprowadzone bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla uczniów klas I-VI w specjalnie przygotowanych mobilnych gabinetach dentystycznych. Każdy z gabinetów wyposażony w profesjonalny sprzęt będzie obsługiwany przez wyspecjalizowany personel medyczny.

Celem programu jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.
„Chroń Dziecięce Uśmiechy” to pierwszy, tak duży, ogólnopolski program skierowany do uczniów.  Jego realizacja powinna wpłynąć na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

Udział uczniów naszej szkoły, w czwartej edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” jest możliwy  po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez rodziców / opiekunów prawnych uczniów na uczestnictwo dziecka w przeglądzie stomatologicznym.
Wypełnione i podpisane przez rodziców / opiekunów prawnych deklaracje będą przekazane organizatorom akcji w dniu przeglądu.

Uczniowie klas I – VI otrzymają materiały edukacyjne „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat – „Ja i moje zęby” oraz w wieku 10-12 lat -„Ja i mój uśmiech”.
W trakcie ćwiczeń, gier i quizów dzieci będą zdobywały wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej.

Organizatorem akcji „Chroń Dziecięce Uśmiechy” jest Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit®, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED.

Jesteśmy pewni, że prozdrowotna edukacja uczniów już od najmłodszych lat, zaprezentowana w atrakcyjny sposób  jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości.

Mamy nadzieję, że realizacja programu przyczyni się do promocji zdrowia i wzrostu świadomości potrzeby dbania o higienę jamy ustnej wśród dzieci.

Dzięki zaangażowaniu w projekt nauczycieli naszej szkoły, jak również rodziców, będziemy mieć swój udział w ochronie dziecięcych uśmiechów.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do współpracy!