PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

CHROŃMY DZIECIĘCE UŚMIECHY

PO PROGRAMIE

Z nadzieją na piękny uśmiech :-D

  „CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY”  –  PO PROGRAMIE

W dniach 20-22 września 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjno – profilaktycznego
„Chroń Dziecięce Uśmiechy”.

Byliśmy jedną z czterech szkół podstawowych w województwie zachodniopomorskim do której zawitały mobilne gabinety stomatologiczne.

Z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych skorzystało 95% uczniów klas I – VI naszej szkoły. Dzieci po badaniu otrzymały Kartę Badania Pacjenta z zaleceniami lekarza oraz zestaw upominkowy w postaci pasty i szczoteczki do zębów.

Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” pełni bardzo istotną rolę w edukacji dzieci. Uświadomił naszym uczniom jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej oraz oswoił najmłodszych z wizytą w gabinecie stomatologicznym i przekonał, że nie musi się ona wiązać ze stresem i bólem.

Zorganizowanie powyższego przedsięwzięcia było możliwe dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Oddziałem Rejonowym PCK w Stargardzie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za pracę stomatologów, którzy odwiedzili naszą szkołę!!! Dziękujemy 🙂

 

 

Dodaj komentarz