PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Dobrze zorientowani

Marsz na orientację 2016

XVIII  Powiatowe Mistrzostwa w Marszu na Orientację       

Organizatorzy imprezy:

  • Powiat Stargardzki
  • Zespół Szkół nr 1 im. w Stargardzie
  • Stargardzki Klub Orientacji „15 Południk”

W środę (26 października 2016 r.) na terenie Stargardu pięćdziesięciu uczniów szkół naszego powiatu wystartowało w zawodach na orientację. Uczestnicy rywalizowali drużynowo w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. O powodzeniu zespołu decydowała umiejętność poruszania się w terenie na podstawie mapy, wykreślanie azymutów, posługiwanie się busolą w terenie oraz ocena odległości „na oko”. Zawodnicy musieli odnaleźć określone miejsca, a także rozwiązywać zadania do których potrzebna była  znajomość zabytków Stargardu i wiedza przyrodnicza. Na mecie uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

Ceremonia wręczenia trofeów odbyła się 2 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie z udziałem władz powiatu i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1. Najlepsze trzy drużyny z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami, dyplomami, medalami
i drobnymi upominkami.  Nasza szkoła zajęła w kategorii szkół podstawowych II miejsce w składzie Julia Walendowicz, Amelka Błaszków i Anna Szylak oraz III miejsce w składzie Ciechanowicz Kamil, Oskar Juchniewicz i Michał Kunicki, wszyscy uczniowie z klasy VID wystartowali pod opieką Barbary Lemańczyk.

Dodaj komentarz