PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „Piruet”.

Kolejny raz zakręcą bączkiem (matematycznym)

piruetNasza szkoła po raz piąty została organizatorem lokalnym Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „Piruet”.    Uroczyste otwarcie Mistrzostw w szkole nastąpi 1 grudnia 2016 roku.

Bączek matematyczny, którego twórcą jest Andrzej Grabowski ze Szczecinka, to tradycyjny drewniany bączek oraz różnokolorowe, papierowe pierścienie, które spełniają rolę liczmanów.
W konkurencjach startować będą uczniowie podzieleni na grupy dziewczynek i chłopców, w kilku kategoriach wiekowych, a także w kategorii Open oraz Rodzinnej. Zawody polegają na wprawieniu bączka w ruch obrotowy i nałożeniu jak największej ilości krążków, następnie przelicza się je, ustalając w ten sposób liczbę punktów.

Organizatorzy mają zaszczyt i przyjemność zaprosić chętnych uczniów, rodziców oraz mieszkańców Stargardu do odwiedzenia szkoły od godz. 9:50 do godz. 15:00 (parter, I piętro) w celu aktywnego uczestniczenia w tej akcji.

Koordynatorkami Mistrzostw na terenie szkoły są panie Bożena Skwira, Małgorzata Tyszkiewicz, Emilia Baryłka i Karolina Piotrowicz – Sawko.

Dodaj komentarz