PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

RATUNKU! PIRACI OPANOWALI SZKOŁĘ!

piracka noc 2017

Czy ocean, czy też rzeka, nie wchodź – trzymaj się z daleka ;P

                 10 lutego 2017 roku  uczniowie SP-5 mogli kolejny raz bawić się podczas ,,NOCY PIRATÓW”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele klas piątych i szóstych, którzy ,,nie pogardzili” nadobowiązkową literaturą podróżniczo- przygodową.

                Pieczę nad piratami sprawował  herszt bandy – pani Lidia Owczarek. Wsparcia udzielili doświadczeni w podróżach i łupieżczych wyprawach piraci i piratki: pane Ewa Zajączkowska, Renata Nowak, Urszula Kościk, Anna Kowalczyk, Alicja Łuniewska i nasz piracki rodzynek – pan Tomasz Adamczyk. Dbali oni o to, aby piraci nie zaznali nudy podczas niesamowitej wyprawy po skarb.

             Uczniowie rozwiązali mnóstwo zagadek  i wykonali najtrudniejsze zadania, aby zdobyć bezcenny skarb, który znajdował się w pirackiej skrzyni. Wśród konkurencji znalazły się następujące czynności: śpiewanie pirackiej piosenki, malowanie sumiastych wąsów, samodzielne wykonanie straszliwej czapki pirata czy sporządzenie mapy prowadzącej do ukrytego skarbu. Oczywiście, jak na piratów przystało, wszyscy młodzi uczestnicy zostali zahartowani do wyprawy podczas najtrudniejszej i najdłuższej w dziejach szkoły rywalizacji sportowej. Na koniec przygotowano dla nich coś extra. Mianowicie musieli w basenie zademonstrować swoje umiejętności pływackie, gdyż KAŻDY PIRAT MUSI UMIEĆ PŁYWAĆ! Nakarmieni i wycieńczeni tymi mrożącymi krew w żyłach zmaganiami piraci legli na swoich posłaniach,  pochrapując  w trakcie – czytanej specjalnie dla nich – ,,Wyspy skarbów”.

Rozmarzeni, zasnęli w cieplutkich śpiworkach. Na tym jednak nie skończyła się ich przygoda! Kiedy tylko słoneczko zaświeciło, wczesnych rankiem ,,wyrwano” wszystkich śpiochów z objęć głębokiego snu na musztrę i…smakowite śniadanko.

                                                                        Ahoj piraci, do następnego spotkania 🙂