PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

II miejsce drużynowo i I miejsce indywidualnie dla najlepszego zawodnika w eliminacjach powiatowych

XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Podwójny sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 5

           W dniu 28 kwietnia 2017r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wspólnie z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzili powiatowe eliminacje do XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zachód w Stargardzie.

Do rywalizacji stanęło dziewięć drużyn ze szkół podstawowych oraz dziewięć z gimnazjów z całego powiatu stargardzkiego. Zespoły zmagały się w czterech konkurencjach. Pierwszym zadaniem uczestników turnieju był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie wszyscy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze na przygotowanym przez policjantów miasteczku ruchu drogowego. Trzecią konkurencją był tor sprawnościowy, gdzie należało pokonać ustawione przeszkody podczas jazdy na rowerze. Można było sprawdzić się również w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podliczeniu punków Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie zajęła drużynowo 2 miejsce. Kolejny sukces w tym dniu dla naszej szkoły to I miejsce indywidualnie dla najlepszego zawodnika – Jakuba Matwiejczyka. W nagrodę otrzymał rower i puchar.

Szkołę reprezentowali: Gabriela Baszak, Maja Miętkiewicz, Jakub Matwiejczyk uczniowie klasy 5 „E” i Miłosz Król z klasy 6 „b”.

W przerwie turnieju na uczestników czekał słodki poczęstunek, pyszna grochówka i wiele atrakcji. Specjalista kryminalistyki zdradził trochę tajemnic swojego fachu, rozdawano odblaski, a strażacy z OSP Żarowo pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy. Było też stanowisko Stargardzkiego Klubu Strzeleckiego Legion, a swoje pojazdy pokazało Stowarzyszenie Zachodniopomorskie 4×4.Wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w eliminacjach otrzymali oprócz dyplomu uczestnictwa także praktyczny upominek. Opiekunem drużyny była p. Agnieszka Banaszek

Gratulujemy całej drużynie.