PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

nowy szef przejmuje władzę

Filip Szubert nowym Przewodniczącym RSU

6 czerwca 2017 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.

Poprzedzone były one kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali siebie i swoje propozycje pracy na bardzo ciekawych i oryginalnych plakatach. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły, którzy w wyniku demokratycznych wyborów wybrali swoich 12 przedstawicieli spośród 26 kandydatów.

 Wybory przygotowała, sprawnie przeprowadziła, nadzorowała i po ich zakończeniu dokonała obliczeń głosów Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Martyna Małecka, Agnieszka Rogalska i Julia Kaczorowska pod opieką opiekunek SU.

W wyniku wyborów zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów. Oddano 374 głosy w tym 362 ważne i 12 nieważnych. Wyłoniono przewodniczącego, zastępcę oraz Radę Samorządu Uczniowskiego.

W roku szkolnym 2017/2018 funkcję przewodniczącego SU sprawować będzie Filip Szubert z klasy 6b (poparło go 114 głosujących), a zastępcy Karolina Kieliszak z klasy 6e.

Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

  1. Mateusz Holewa
  2. Patrycja Pluta
  3. Nikodem Wasik
  4. Zuzanna Dziedzic
  5. Lena Szumska
  6. AmeliaMakuch
  7. Magda Rogalska
  8. Pola Fojut
  9. Mikołaj Chodak
  10. Julia Kaczorowska

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział i delarację pracy społecznej. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.