PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

5b i jej przedstawienie w hołdzie

Ojczyźnie

Apel z okazji odzyskania niepodległości

  10 listopada 2017r. z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas 4 – 7. Apel przygotowała klasa 5 „b” pod opieką pań: Agnieszki Banaszek i Elżbiety Ziomko – Jurkowskiej. Nad sprzętem czuwał pan Wiesław Stankiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Pieśni i wiersze przypomniały długą drogę do wolności, ukazały ducha narodu polskiego, który przez 123 lata niewoli nigdy nie pogodził się z utratą niepodległości i podejmował trud walki o wolną ojczyznę.

11 listopada, to data będąca symbolem miłości Polaków do wolności, wiary i zwycięstwa.
To była z pewnością szczególna i ważna lekcja historii oraz patriotyzmu.