PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

nasi znów w czolówce

:)

XIX MISTRZOSTWA SZKÓŁ POWIATU STARGARDZKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ

      We wtorek (7 listopada 2017 r.) na terenie Stargardu pięćdziesięciu ośmiu uczniów z jedenastu szkół naszego powiatu wystartowało w zawodach na orientację.

Uczestnicy rywalizowali drużynowo w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. O powodzeniu zespołu decydowała umiejętność poruszania się w terenie na podstawie mapy, wykreślania azymutów, posługiwania się busolą w terenie oraz ocena odległości „na oko”. Zawodnicy musieli odnaleźć określone miejsca, a także rozwiązywać zadania do których potrzebna była  znajomość zabytków Stargardu i wiedza przyrodnicza. Na mecie uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

Ceremonia wręczenia trofeów odbyła się 13 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie z udziałem władz powiatu i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1. Najlepsze trzy drużyny z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami, dyplomami, medalami i drobnymi upominkami.

Organizatorzy imprezy: Powiat Stargardzki, Zespół Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie, Stargardzki Klub Orientacji „15 Południk”.

w  kategorii : SZKOŁY PODSTAWOWE

1 miejsce  –  SP nr 1 w Stargardzie: Michał Glapka, Aleksandra Piekarska, JakubWieczorek

2 miejsce  – SP nr 5 w Stargardzie: Amelia Błaszków, Anna Szylak, Julia Walendowicz kl. VID

3 miejsce  –  SP nr 5 w Stargardzie:  Kamil Ciechanowicz, Oskar Juchniewicz, Michał Kunicki kl. VID

Opiekun – Barbara Lemańczyk