PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Kubuś Puchatek i przyjaciele

górą

Bo my lubimy misie!

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

24 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się kolejne, już XV Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka, który jest ulubionym bohaterem książeczek dla dzieci.
To przedsięwzięcie jest elementem realizacji założeń, Ogólnopolskiej Kampanii: „Cała Polska Czyta Dzieciom”, Fundacji ABC XXI, w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Czytające szkoły”.

Jubilat zaprosił do wspólnego świętowania uczniów klas 0 – III. W tym dniu  w klasach odbyło się wspólne czytanie książki „Kubuś Puchatek”, a na korytarzach szkoły można było zobaczyć dzieci przebrane za postacie z książki o Kubusiu, którym towarzyszyły kolorowe maskotki.

Uczniowie klas I poznali historię Misia o Małym Rozumku oraz mieszkańców Stumilowego Lasu, najwierniejszych przyjaciół Puchatka czyli Prosiaczka, Królika, Maleństwo, Kangurzycę, Krzysia i uwielbianego przez wszystkich Tygryska (który baaaardzo lubi brykać). Aby tradycji stało się zadość na urodzinowym  przyjęciu nie zabrakło życzeń oraz  wspólnie zaśpiewanego „Sto lat”.

Miś obdarował wszystkich małym „conieco” – ciasteczkami z miodem, które okazały się wielkim przysmakiem dzieci. Pierwszaki otrzymały naklejki i malowanki z Puchatkowym wizerunkiem.

Urodziny Kubusia, były bardzo udane i pełne radości !!!