Geometryczny Świat Wokół Nas...

Podsumowanie matematycznego projektu

Podsumowanie projektu „Geometryczny świat wokół nas” w świątecznym nastroju i wystroju.

W październiku, listopadzie i grudniu uczniowie klas 6, 7 i nie tylko poruszali się w świecie geometrii dzięki grantowemu projektowi mPotęga.

W tym czasie uczniowie wcielali się w architektów wnętrz i projektantów tworząc PARKIETAŻE, MOZAIKI i fantazyjne TANGRAMY.

Odbyli podróż poszukując brył ukrytych w budynkach naszego miasta. Wirtualnie odnajdywali je również w budowlach całego świata.

Bawili się RADOSNYMI SZEŚCIANAMI i klockami „REKO”. Poznali „BRYŁY PLATOŃSKIE” i tworzyli je stosując różne techniki.

Zapoznali się z terminologią figur i brył geometrycznych w języku angielskim.

Chętni uczniowie rywalizowali ze sobą o tytuł „MISTRZA FIGUR GEOMETRYCZNYCH”.

Powstała także  „KLASOWA EKIPA REMONTOWA”  składająca się z uczniów i rodziców, która sporządziła dokumentację i kosztorys na remont gabinetu 301.

Projekt zakończył się  wystawą prac uczniów pt: „MAŁA GALA UMIEJĘTNOŚCI”.