PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

W SZPONACH

KORSARZY

PIRACI OPANOWALI SZKOŁĘ !!!!

W piątek 2. lutego doszło do niebywałych wydarzeń. Naszą szkołę opanowali piraci.

Około 17:00 grupa 22 osób obojga płci wtargnęła do szatni, gdzie przekupiło panią Lidię Owczarek swoimi plakatami. Łagodna nauczycielka plastyki zamieniła się w jednej chwili w groźnego Kapitana Haka i poprowadziła piracką młodzież do szkolnej Biblioteki. Tam czekały na wszystkich niespodzianki. Największą było odkrycie, że najeźdźcy nie byli jedynymi piratami w szkole. Bandę otoczyły swoją opieką panie, które uległy spiraceniu (przeobrażeniu w pirata) – Agnieszka Banaszek, Joanna Mielczarek, Magdalena Dereń, Renata Nowak i Urszula Kościk, Wioletta Jakubowska. Trudno było je rozpoznać w ich korsarskich wcieleniach.

Po nadaniu wszystkim właściwych imion – np. Dzielna Meduza, Patty Pirania, Pomarańczowy Krab szajka rozdzieliła się na 3 bandy. Jedna z nich podążyła nauczyć się pirackich pieśni, druga – wykonała pirackie kapelusze. Trzecia pozostała w bibliotece. Tam wykazała się sprawnością umysłową, fizyczną i poczuciem humoru rozwiązując zadania o piractwie.  Następnie piraci wzięli we władanie mroczną szatnię. Poszukiwali tam artefaktów przydatnych w życiu piratów. Wykonali także stylowe makijaże, by zbliżyć się wyglądem do swojego idola – Jacka Sparrowa.Następnie przewędrowali przez ciemną szkołę, by trafić do kambuza, gdzie czekała ich wieczorna uczta. Okazało się, że w innych częściach szkoły banda ma też swoich ludzi. Na sali gimnastycznej bukanierzy przejęli skrzynię ze skarbami. Potem opanowali basen. Udowodnili, że umieją pływać.

Ich apetyt na przygody musiał się jednak ugiąć przed zmęczeniem. Piraci zajęli na spoczynek małą salkę gimnastyczną, gdzie przeobrazili się w niewinne dzieci. Lub jednorożce… Zanim sen zmorzył pirackie oczęta, korsarze wysłuchali porywających historii czytanych przez spiraconą nauczycielkę.

Około godziny 8:00 miało miejsce odpiracenie. Okazało się, że to nie 22 groźnych korsarzy spało w szkole, tylko uczniowie klas 5., którzy najlepiej napisali test znajomości książki „Robinson Kruzoe”.  Po porannej zaprawie, zjedli grzecznie śniadanko, spakowali swoje rzeczy. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i wpisali się do kroniki. Pirackie wydarzenia dokumentowała dokumentnie pani Beata Kaźmierczak i momentalnie umieszczała je na facebooku. A co, niech ludzie wiedzą…

Kolejna „Noc Piratów” już za rok…