poezja kocha malarstwo

malarstwo kocha poezję

21. marca – Światowy Dzień Poezji

21 marca to Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Tego dnia w naszej szkole poezja zaprzyjaźniła się z malarstwem. Na II pietrze można było obejrzeć obrazy członka Grupy Malarskiej „Malachit” – pana Zenona Ozgi, na co dzień Kierownika Administracyjno-Gospodarczego szkoły. Prawie wszystkie klasy 4 – 7 mogły posłuchać jego opowieści o malarstwie,  otrzymać fachowe odpowiedzi na zadawane pytania.  A przede wszystkim obcować ze sztuką, bowiem jak stwierdził wieki temu Simonides :

Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja – mówiącym malarstwem.

Zorganizowane przez p.U.Kościk spotkanie uświetniły recytacje, zagadki i osoby uroczych hostess z klas 6b i 6d.