PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

KSIĄZKA DODAAAAA

CI SKRZYYYYDEŁ

Książkowe szaleństwo z okazji Święta Książki

23 kwietnia w naszej szkole zapanowało autentyczne literackie szaleństwo. Na I. piętrze można było obejrzeć przedstawienie złożone z fragmentów popularnych bajek i wierszy. Od sali do sali wędrował korowód znanych literackich bohaterów, których chętnie rozpoznawali uczniowie wszystkich klas. Na II. piętrze książki wyprodukowane przez uczniów klas 4a i 4c fruwały pod sufitem. Na tym pietrze obejrzeć można wystawę lapbooków ( Co to jest lapbook? Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w  kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa. Lapbook przypomina edukacyjne portfolio. Zbudowany jest z grubszej teczki, w środku której przykleja się książeczki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki, pozwalające uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.)

Przez kilka godzin prawdziwe oblężenie ogarnęło stoły z książkami, które mogły zmienić właściciela za sprawą kuponów. Wymień swoją książkę na kupon, a kupon na inną książkę. W ten sposób właścicieli zmieniło około 200 książek. Także dorośli pracownicy korzystali z obfitości literatury.

Nasze książkowe szaleństwo bardzo spodobało się uczniom i opiekunom XXX Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV, który w tym dniu odbywał się w naszej szkole.

Na święcie Książki i Praw Autorskich spotkamy się za rok, a książka niech pozostanie z każdym na co dzień. Podobnie jak moc – niech książki będą z wami!!! 🙂