MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ O PUCHAR MAŁEGO EKOLOGA

Dnia 9 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się dla trzecioklasistów XVII Turniej o Puchar Małego Ekologa. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Czy znasz swój kraj?”

Każdą szkołę reprezentowały cztery osoby, uczniowie klas trzecich. W konkursie wiedzy startowały trzyosobowe zespoły. Wśród pytań znalazły się zadania dotyczące znajomości mapy Polski, najbardziej znanych zabytków Polski i naszego regionu, symboli narodowych oraz zagadnienia dotyczące ochrony przyrody. Równolegle do zawodów sprawdzających wiedzę i umiejętności przyrodnicze, odbył się konkurs plastyczny (jeden przedstawiciel).

W Turnieju wzięły udział reprezentacje pięciu stargardzkich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 7.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne albumowe książki przyrodnicze i dyplomy oraz materiały promocyjne. Nagrody sprawiły dzieciom wiele radości, a zarazem są motywacją do zdobywania nowych wiadomości.

Sponsorami konkursu byli: Urząd Miejski w Stargardzie oraz Szkoła Podstawowa nr 5.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości naszego kraju a zwycięzcom zasłużonych laurów!