PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

czytamy

w poniedziałki

Przerwa na czytanie 2018

Nudne przerwy?

Nie u nas!  W każdy poniedziałek od października do końca maja chętni uczniowie mieli możliwość słuchania fragmentów książek czytanych przez polonistów. Inicjatorem przedsięwzięcia jest p.M.Dereń, która już drugi rok z rzędu proponuje dzieciom podróż w krainę literatury. w tym roku dołączyła do niej p.U.Kościk.

Taka forma spędzania przerwy cieszy się u uczniów coraz większym zainteresowaniem. Wielu z nich zachęca swoich kolegów do przyjścia w poniedziałek „na czytanie” do sali 304. Odbyło się 28 spotkań, w których najczęściej udział brali uczniowie klas 6b, 6c, 6e oraz 4e, 4c. Słuchacze zapoznali się z fragmentami m.in. książek „Pompon”,  „Baśniobór”, „Sposób na Alcybiadesa”, „Papierowe miasta”, „Nadzieja umiera ostatnia”…

Najwytrwalsi uczestnicy spotkań otrzymali zaproszenia do pizzerii. Każdy wzbogacił sie o zakładkę i praktyczny długopis. Sponsorami upominków były organizatorki.