PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

wspólpracujemy z Muzeum Polin

Podziękowanie ważniejsze od oklasków

19.04.2018 uczniowie klas 6b i 6c wzięli udział w akcji Żonkile upamiętniającej wybuch powstania w Getcie Warszawskim.  W ramach tego projektu obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim” oraz prezentację o getcie. Poznali także świadectwa tych, którzy przeżyli – „Ja będę żyła!” -relację Haliny Aszkenazy-Engelhard oraz Janusza Ostrowskiego „Gasiłem pożary w getcie”

Działania te uzupełniła lektura książki Haliny Birenbaum „Nadzieja umiera ostatnia” oraz liczne dyskusje. Pani Halina została naszą przyjaciółką na Facebooku.

Wśród odbiorców akcji Żonkile oraz szkolnego projektu polonistyczno-historycznego z pewnością nie zrodzą się faszyści, rasiści i nietolerancyjni ksenofobi.

W podziękowaniu za nasze działania otrzymaliśmy dyplom od Muzeum Żydów Polskich „Polin”.