„ZDROWO, NA WESOŁO, NA SPORTOWO”

Europejski Tydzień Sportu w „Piątce”

Europejski Tydzień Sportu (ETS) jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. To cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2018 r. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny). Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Również nasza szkoła zgłosiła swój udział w tym europejskim wydarzeniu organizując cykl sportowych współzawodnictw.

Zaplanowano następujące wydarzenia sportowe:
• „LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO” – event lekkoatletyczny klas I – III.
• „RZUCANKA SIATKARSKA” – klasy 2.
• „ZBIJAK NA WESOŁO” – klasy 3.
• PIŁKA NOŻNA NA WESOŁO – zajęcia z instruktorem dla dziewcząt i chłopców klas czwartych.
• MIĘDZYKLASOWY MECZ KOSZYKÓWKI –klasy 5.
• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA CHŁOPCÓW KLAS 6.
• TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO – klasy 7.
• TURNIEJ BADMINTONA – klasy 8
• ZAWODY W RZUTACH I SKOKACH – (rzut piłką lekarską, rzut oszczepem dziecięcym, skok w dal, skoki dodawane, drabinka koordynacyjna).
• AKTYWNE PRZERWY- zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe z piłkami, skakankami, ringo, hula-hop, stacje zadaniowe.
• TRENING Z MISTRZEM – zajęcia z elementami karate prowadzone przez reprezentantkę kraju
i instruktora karate panią Bereniką Prządka.
• TRENING Z MISTRZEM – zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tenisa ziemnego na kortach tenisowych oraz na boisku szkoły prowadzone przez licencjonowanego instruktora tenisa pana Tomasza Góreckiego.
• AEROBIK I ZUMBA NA WESOŁO.

W klasach młodszych odbędą się również pogadanki na temat różnych dyscyplin sportowych, czym jest sport i dlaczego uprawianie sportu jest tak ważne w życiu człowieka, czytanie informacji o znanych sportowcach, rysowanie ulubionego sportowca lub dyscypliny sportowej.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia podczas startów oraz fantastycznej zabawy.