PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

WSZYSCY POLSCY UCZNIOWIE ŚPIEWAJĄ HYMN

CAŁA SZKOŁA ŚPIEWA HYMN – 9.11.2018

Stargard, 15 października 2018 r.

Szanowni Państwo!

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, 
 a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Rada Dzieci 
 i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej przy

współpracy z młodzieżowymi strukturami lokalnymi stworzyły akcje: „Dzień dla Niepodległej” oraz „Rekord dla Niepodległej”.

„Dzień dla Niepodległej” odbędzie się 9 listopada 2018 r. we wszystkich szkołach w Polsce. Wyjątkowość tego dnia polega na tym, że cały dzień poświęcony będzie obchodom Dnia Niepodległości. Ma być to dzień dla wszystkich bardzo radosny i uroczysty.

Punktem kulminacyjnym całodniowych obchodów będzie „Rekord dla Niepodległej” czyli odśpiewanie o godzinie 11:11, przez wszystkie polskie szkoły, całego Hymnu Narodowego. Pierwszy raz w historii Polski tak wiele szkół, w tym samym czasie, będzie śpiewało Mazurka Dąbrowskiego.

Jako koordynator akcji oraz członek Rady Dzieci i Młodzieży utworzyłem lokalne wydarzenie na Facebooku Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta. Bardzo proszę o jak najszybsze udostępnienie tego wydarzenia na stronie Facebook szkoły oraz zachęcenie uczniów i nauczycieli do dołączania do niego i jego udostępnienia. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/534568263655785/ .

Przeprowadzenie akcji oraz jej tok oczywiście zależy od Państwa. W planie nie może jednak zabraknąć godziny 11:11 i „Rekordu dla Niepodległej”. W celu podsumowania akcji prosimy o udokumentowanie jej. Możecie Państwo nagrać film lub przygotować fotorelację z przeprowadzenia akcji oraz oczywiście z przygotowań do niej.

Bardzo prosimy o opublikowanie tych materiałów na stronie Facebook oraz stronie internetowej szkoły wraz z relacją z wydarzeń. Bardzo ważne – post na początku musi

zostać oznaczony znacznikami – „#RekordDlaNiepodleglej” „#DzienDlaNiepodleglej” oraz „#DzienDlaNiepodleglejStargard”.

Film lub fotorelację z wydarzenia prosimy o przesłanie na adres mailowy mlodziez@men.gov.pl . Będą mogli państwo pobrać certyfikat przeprowadzenia akcji ze specjalnie przygotowanego linku.

W razie pytań dotyczących przeprowadzenia „Dnia dla Niepodległej” proszę dzwonić pod numer telefonu +48 601 173 621 lub wysłać wiadomość na adres mailowy: michalbarszczak@op.pl . Jako koordynator lokalny akcji dołożę wszelkich starań, aby pomóc Państwu w realizacji projektu.

W załączeniu przesyłam propozycje działań patriotycznych, które przygotowała Rada Dzieci i Młodzieży. Działania te możecie Państwo przeprowadzić.

Z poważaniem

Rada Dzieci i Młodzieży

 

Rzeczypospolitej Polskiej

przy Ministrze Edukacji Narodowej