PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

i my też

Cała Europa koduje

Zdaniem Billa Gatesa „nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”.

 

„CAŁA EUROPA KODUJE” i my też:)

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, od 15 do 19 października 2018, uczniowie klas młodszych poznawali elementy programowania poprzez zabawę, ruch i gry dywanowe. Mieliśmy okazję sterować i programować robota pszczółkę Beebota, programować wykorzystując internet, gry planszowe, gry logiczne, puzzle, karty pracy. Na lekcjach wychowania fizycznego bawiliśmy się w kodowanie w ruchu.

Uczniowie klas IV – VIII na lekcjach informatyki ćwiczyli logiczne myślenie i programowali na studio.code.org, w Scratch-u, Baltie, HTML-u.

Zajęcia były ciekawe i dawały nam dużo satysfakcji.