PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

nasi jak zwykle w czołówce

XX Mistrzostwa Szkół Powiatu Stargardzkiego w Marszach na Orientację

XX MISTRZOSTWA  SZKÓŁ  POWIATU  STARGARDZKIEGO W  MARSZACH  NA ORIENTACJĘ

II MIEJSCE  DLA  SP5

W środę 14 listopada 2018r. na terenie Stargardu 64 uczniów z 13 szkół naszego powiatu wystartowało w zawodach na orientację. Uczestnicy rywalizowali drużynowo w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. O powodzeniu zespołu decydowała umiejętność poruszania się w terenie na podstawie mapy, wykreślanie azymutów oraz posługiwanie się busolą. Zawodnicy musieli odnaleźć określone miejsca, a także rozwiązywać zadania do których potrzebna była znajomość zabytków Stargardu i wiedza przyrodnicza. Na mecie uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

         Ceremonia wręczenia trofeów odbyła się 20 listopada 2018 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie z udziałem władz powiatu i dyrekcji Zespołu Szkół  nr 1. Najlepsze trzy zespoły otrzymały dyplomy, puchary, medale i drobne upominki.

         Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Kamil Ciechanowicz, Oskar Juchniewicz i Michał Kunicki z kl. VIII D, którzy zdobyli II miejsce oraz Amelia Błaszków, Julia Walendowicz i Anna Szylak z kl. VIII D – IX miejsce, opiekunem była Barbara Lemańczyk.