PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Zakręcą matematycznym bączkiem

Nasza szkoła po raz siódmy została organizatorem lokalnym Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „Piruet”. Uroczyste otwarcie Mistrzostww szkole nastąpi 6 grudnia 2018 roku o godz. 10:35.
Bączek matematyczny, którego twórcą jest Andrzej Grabowski ze Szczecinka, to tradycyjny drewniany bączek oraz różnokolorowe, papierowe pierścienie, które spełniają rolę liczmanów.
W konkurencjach startować będą uczniowie podzieleni na grupy dziewczynek i chłopców, w kilku kategoriach wiekowych, a także w kategorii Open oraz Rodzinnej. Zawody polegają na wprawieniu bączka w ruch obrotowy i nałożeniu jak największej ilości krążków, następnie przelicza się je, ustalając w ten sposób liczbę punktów.
Organizatorzy mają zaszczyt i przyjemność zaprosić chętnych uczniów, rodziców oraz mieszkańców Stargardu do odwiedzenia szkoły od godz. 10:35 do godz. 15:00 (parter, I piętro) w celu aktywnego uczestniczenia w tej akcji.