PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

WOŚP GRA W SP5

OD 27 LAT

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Od samego początku, czyli od blisko 27 lat uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 biorą udział w tej szlachetnej akcji. Podobnie było i w tym roku. W szkole prowadziliśmy zbiórkę do puszek, wolontariusze sprzedawali przepyszne (mniam mniam)  ciastka i ciasta, a w dzień finału wolontariusze pod opieką p.U.Kościk wędrowali po ulicach Stargardu, gdzie chętni mogli wrzucać do puszek drobniejsze monety i grubsze banknoty.

Szczególnie dziękujemy tym, którzy sami posiadając niewiele – podzielili się z nami. I Pani, która do puszki wrzuciła obrączkę po zmarłym mężu.

Nasi wolontariusze gościli też w stargardzkim radiu 😀 ,  ich relacja poniżej: