PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Z życia świetlicy 2 – październik

1.

04 października 2019 r.

          Dziś w naszej świetlicy mieliśmy podwójne święto. Najpierw wzięliśmy udział w organizowanych w szkole sprawdzianach z tabliczki mnożenia, bo nasza szkoła już po raz dziewiąty obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Odwiedzili nas w związku z tym w świetlicy uczniowie starszych klas, żeby chętne dzieci i panie nauczycielki mogły rozwiązać wylosowane zestawy działań matematycznych. Oczywiście, o różnym poziomie trudności. Wszyscy, którzy pomyślnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i cukierka na osłodę.

         Dzisiejszy dzień wiąże się też z obchodami Światowego Dnia Zwierząt. Po rozmowie tematycznej i wysłuchaniu fragmentów książki „Najwierniejsi przyjaciele – niezwykłe psie przygody” dzieci mogły narysować swojego rzeczywistego lub wymarzonego zwierzaczka. Przygotowały też ogłoszenie o świetlicowej zbiórce karmy dla zwierząt, żeby móc się przyłączyć do ogólnoszkolnej zbiórki karmy i różnych akcesoriów dla bezdomnych zwierzaczków.

2.

10 października 2019 r.

              Od 01 października b. r., aż do 31 maja 2020 roku nasza świetlica szkolna realizuje innowację pedagogiczną p. t. Segregujemy i przetwarzamy, bo o naszą planetę dbamy! Istotą podjęcia tej innowacji jest uświadomienie uczniom, że nawet małe proekologiczne zmiany dokonywane na co dzień przez każdego człowieka w swoim otoczeniu, skutkują ograniczaniem odpadów w skali globalnej i optymalnym wykorzystaniem dostępnych zasobów.  Realizacja tej innowacji pozwoli przygotować dzieci (na miarę ich możliwości), do uważnego i odpowiedzialnego działania na rzecz ekologii oraz realizowania idei Zero Waste = Zero Śmieci w życiu codziennym. Poszerzy wiedzę dzieci o segregacji śmieci i recyklingu, o możliwościach dania przedmiotom „drugiego życia”, nie marnowaniu żywności i surowców. Efektem innowacji będzie poczucie świadomości, że dzieci mogą być partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska i dobro Planety Ziemi.

              Zatem, działamy!

3.

21 października 2019 r.

         W ubiegłym tygodniu zbiegły się dwa ważne wydarzenia: Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły. Wprawdzie 14 października był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, ale dzieci mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej. Można było poukładać klocki Lego, pograć w gry planszowe lub komputerowe, porysować, czy pobawić się według uznania. Wielu uczniów pamiętało w tym dniu o swoich nauczycielach oraz wychowawcach i korzystając z okazji, przyniosło np. własnoręcznie wykonany rysunek. To było naprawdę miłe:)

         16 października, to w naszej szkole noszącej imię Jana Pawła II, jeden z najważniejszych dni. W świetlicy też obchodziliśmy go w szczególny sposób. Na ścianie zawisła gazetka o Patronie Szkoły, dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Pontyfikacie Jana Pawła II, wysłuchały fragmentów książek, z których dowiedziały się wielu, często humorystycznych, ciekawostek z życia sławnego Papieża Polaka. Wiele dzieci chętnie wykonało rysunek tematyczny.

 

4.

25 października 2019 r.

 

         Dziś podczas zajęć w świetlicy już po raz kolejny dzieci inscenizowały scenki teatralne. Tym razem wykorzystały znane wiersze: „Na straganie” Jana Brzechwy i „Warzywa” Juliana Tuwima. Jako rekwizyty, posłużyły aktorom wykonane wcześniej na zajęciach świetlicowych warzywa. Do zrobienia ich były użyte różnorodne surowce wtórne i kolorowa bibuła.

         Bisom i powtórkom inscenizacji nie było końca, bo prawie każde dziecko chciało wziąć udział w prezentacji.