PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

mimo grudnia

w światlicy ciepło i przytulnie :)

Z życia świetlicy – grudzień

11 grudnia 2019 r.

         Pierwszy dzień zimy kalendarzowej i astronomicznej niezmiennie przypada w grudniu, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać (do 22 grudnia).
Poczekać tak samo, jak na zbliżające się – najmilsze według dzieci – Święta Bożego Narodzenia. Mimo to, w świetlicy praca wre, bo zaczęły się już „świąteczne przygotowania”. Wprawdzie pierniczków nie pieczemy, ale czytamy i rozmawiamy o tradycjach w polskich domach, a i dekoracji świątecznych coraz więcej nam przybywa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rysują, malują, lepią, wycinają, wydzierają, obklejają i prawie wszystko z pasją posypują brokatem☺

         Niemal połowa grudnia za nami, a wraz z tym najważniejsze górnicze święto „Barbórka”, które obchodzone jest 04 grudnia. Z tej okazji uczniowie świetlicy obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali pogadankę o ciężkiej pracy górników, o wykorzystaniu węgla, a także o negatywnych skutkach spalania wszelkich kopalin. Dużą frajdę sprawiło dzieciom rysowanie węglem. Kolor czarny dominował na papierze, ale był też na buziach, palcach i rękawach!

         Szóstego grudnia czytaliśmy opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Czy Mikołaj naprawdę istnieje?” z książki „Gdyby jajko mogło mówić…”, legendę o Świętym Mikołaju,  odbyła się też rozmowa tematyczna i dzielenie wrażeniami, o prezentach od Św. Mikołaja. Wielką frajdę wszystkim przebywającym w świetlicy sprawił Pan Dyrektor Szkoły. Odwiedził dzieci z pytaniem czy były grzeczne i czy odwiedził je Mikołaj? Wszyscy oczywiście wykrzyknęli TAK!
W tym samym dniu chętni uczniowie drugich i trzecich klas wzięli udział w XIV Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „Piruet”, których organizatorem lokalnym była nasza szkoła.

         10 grudnia, to corocznie obchodzony Dzień Praw Człowieka. Nasz Samorząd Szkolny przygotował z tej okazji wystawę plakatów i wystawę zdjęć. Uczniowie klas ósmych przystąpili do akcji Amnesty International – Maratonu Pisania Listów w obronie prześladowanych ludzi z całego świata.