PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

maluchy programują

i biorą udział w ważnym programie

Programowanie na dywanie

„Czekając na Święta – Uczymy Dzieci Programować”

Uczniowie klasy 3 c przez trzy tygodnie grudnia brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czekając na Święta – Uczymy Dzieci Programować”. Podczas wspólnego czekania i przeżywania zbliżającego się świątecznego czasu poszerzali swoje umiejętności programistyczne. Na początek stworzyli piękny adwentowy kalendarz, który pomagał odliczać upływający czas oraz wskazywał wypełnione zadania. Kalendarz adwentowy zdobił salę. Uczniowie codziennie z ciekawością  wykonywali jedno zadanie, przypisane do danego dnia w kalendarzu adwentowym (QR kodami odczytywali temat zadania). Do rozwiązywania zadań użyli ozobotów oraz maty edukacyjnej  z  kolorowymi kubkami. Tworzyli dyktanda graficzne na tablicy interaktywnej lub w karatach pracy, poznali puzzle AR, segregowali, porządkowali świąteczne obrazki, tworzyli trasy, szukali rozwiązań tras, które musiał pokonać ozobot. Aby wykonać każde kolejne zadanie uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia, a przy tym zgodnie współpracować. To był pracowity czas.