PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Styczeń w świetlicy

21 stycznia 2020 r.

List do zimy

         „Droga zimo!

         Już mija miesiąc od Twojego przyjścia, a śniegu, niestety, jak nie było, tak nie ma! Minęły święta, rozpoczął się nowy rok, trwa karnawał i co? NIC! Ani jednego płatka śniegu! Pogoda jest prawie wiosenna i my, zamiast lepić bałwana czy jeździć na sankach – wychodzimy na plac zabaw pokręcić się na karuzeli, pohuśtać się czy poganiać w berka. No, czasami też pogramy w piłkę.

         Wiesz, zimo, podczas zajęć w świetlicy rozmawialiśmy o tym, że możesz być sroga, mroźna i śnieżna, że jak przyjdziesz, to trzeba ubierać się ciepło czy dokarmiać ptaki. Dowiedzieliśmy się, jaki znaleźć sposób na nudę, spędzanie wolnego czasu czy długich wieczorów. Jeden sposób, to np. gra w „planszówki”. Innym sposobem jest czytanie książek, gdyż po prostu warto czytać! Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo, uczy, no i ma jeszcze duuużo innych zalet.

         My na zajęciach świetlicowych słuchamy teraz fragmentów powieści „Pióro T-Rexa”. To jest kolejna fantastyczna część naszej ulubionej serii „Magiczne drzewo”. Poznaliśmy też „Tajemnicę pociągu”, słuchając następnej, po „Tajemnicy diamentów” książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Na zajęciach w świetlicy obejrzeliśmy prezentacje multimedialne o zimowym karnawale w Wenecji, Brazylii czy innych krajach świata. Teraz przygotowujemy swoje maski karnawałowe i projektujemy stroje na bal przebierańców. Dla naszych kochanych babć i dziadków przygotowaliśmy piękne laurki z okazji ich świąt.

         Droga zimo! Nie bądź taka!!!

         Prosimy Cię, sypnij trochę śniegiem. Chociaż troszkę. Tyle, żeby ulepić choć jednego bałwana, zjechać z górki na sankach, albo ponacierać się śnieżkami.

         Z pozdrowieniami, uczniowie ze świetlicy szkolnej SP nr 5 w Stargardzie:)

P.S. My nawet prace plastyczne pod tytułem „Pejzaż zimowy” rysowaliśmy Z PAMIĘCI, bo zapomnieliśmy jak wygląda śnieg. A ferie tuż, tuż…