PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

czekamy na bociany!

Marzec w świetlicy

06 marca 2020 r.

Ferie minęły jak z bicza strzelił, skończył się luty i w świetlicy już dzieci szykują się do powitania kalendarzowej wiosny. Pogoda wszystkim spłatała w tym roku  psikusa i dlatego pierwszych zwiastunów wiosny wcale nie trzeba wypatrywać spod śniegu. Dzieci codziennie przynoszą wieści, u kogo w ogródku, albo na skwerku koło domu pojawiły się przebiśniegi, krokusy, pierwiosnki, ranniki czy inne oznaki przedwiośnia. A podobno, w niektórych rejonach Polski widziano już nawet bociany!

    W oczekiwaniu na piękną wiosenną pogodę, która sprawi, że uczniowie będą mogli spędzać dużo czasu na szkolnym placu zabaw, realizowane są inne zaplanowane zajęcia świetlicowe. Po „Piórze T-Rex-a”, dzieci poznały kolejną przygodę bohaterów serii „Magiczne drzewo” pt. „Porwanie”. Z kolei, z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai, rozwiązują już następną zagadkę kryminalną opisaną w książce „Tajemnica biblioteki”. Wielką frajdę sprawił wszystkim pokaz robotów i pojazdów zdalnie sterowanych, które kilkoro uczniów przyniosło do świetlicy. Na zajęciach można też było popróbować swoich sił w „Kodowaniu na dywanie” z wykorzystaniem małych robotów Ozobotów. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwykle zajęcia w sali komputerowej, budowanie z klocków Lego czy drewnianych. Uczniowie chętnie grają w gry planszowe i układają puzzle, których jest bardzo dużo w naszej świetlicy. Lubią zajęcia plastyczne, podczas których rysują, kolorują, malują, wycinają, lepią z plasteliny. Do wyboru, do koloru. A o tym, że zajęcia plastyczne mogą być inspirujące dla uczniów, mogą świadczyć piękne kompozycje Matyldy Krygier i Oli Jonczak, które zajęły I i III miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt.„Pejzaż zimowy” zorganizowanym przez SP Nr 2 w Stargardzie. Gratulujemy wspaniałych lokat!