PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

SZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY „W obronie języka polskiego”

28 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs oratorski. Zadaniem uczestników było wygłoszenie przemówienia dotyczącego języka ojczystego, obrony jego piękna i wyjątkowości. Miało to związek z obchodzonym 21 lutego Dniem Języka Ojczystego. Uczniowie zaprezentowali się przed komisja konkursową, która oceniała zarówno samo przemówienie, jego kompozycję i zastosowane argumenty, jak i umiejętności prezentacji. I to dla uczestników okazało się najtrudniejsze. Jednak odważnie stanęli do rywalizacji. Obrady i wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Zdecydowano o dogrywce. I miejsce zajęła Emilia Podhajska z klasy 7b, II miejsce zdobył Bartosz Szklarski z klasy 8e, III miejsce wywalczyła Maja Kędzierska z klasy 8c. Jury wyróżniło również przemówienie Joanny Chudzińskiej z klasy 7c. Zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom, gratulujemy!👏Mamy nadzieję, że również za rok z niektórymi się zobaczmy.😉