PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

MARCOWE POZDROWIENIA ZE ŚWIETLICY

31 marca 2020 r.

Drodzy uczniowie!

    Dziś, zgodnie wcześniejszą obietnicą, podpowiadamy Wam kolejne propozycje zajęć, jakimi możecie wypełnić czas wolny. Tym razem chcemy zachęcić Was do czytania. Nie możemy czytać wspólnie, jak to mamy codziennie w zwyczaju, ale, jesteśmy tego pewne, poczytacie sami. W swoich biblioteczkach zgromadziliście na pewno ciekawe książki, komiksy, albumy, do których warto zajrzeć, a jeżeli macie książki, których słuchaliście na zajęciach w świetlicy, to  możecie poznawać dalsze przygody ulubionych bohaterów. Polecamy Wam do czytania serię „Magicznego drzewa” Macieja Wojtyszki, „Detektywa Pozytywkę” i inne utwory Grzegorza Kasdepke, „Na wszystko jest sposób” i „Opowiadania do chichotania” Renaty Piątkowskiej, serię „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Możecie też zajrzeć na internetowe strony oferujące darmowe audiobooki np. https://www.elfibajka.pl/audiobook.html czy https://bajkowytata.com/audiobook-czarny-kruk/ .

    Ci z Was, którzy nie opanowali jeszcze w pełni sztuki czytania, mogą poprosić o pomoc starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków.

             Pozdrawiamy Was, nauczycielki świetlicy

26 marca 2020 r.

Drodzy uczniowie!

Już wiadomo, że nasza świetlica będzie świeciła pustkami aż do Wielkanocy. Władze oświatowe przedłużyły okres zamknięcia szkół z powodu epidemii koronawirusa do 10 kwietnia 2020 r. Od 25 marca wszystkie szkoły prowadzą nauczanie na odległość. O tym, jaki plan obowiązuje w naszej szkole przeczytacie szczegółowo w zakładce aktualności.

    Gdy już będziecie mieli wolne od nauki, powinniście też oderwać się od komputera czy telewizora. My podpowiemy Wam kilka pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Na początek, chętni uczniowie mogą przygotować projekt zaproszenia na nasz świetlicowy spektakl pt. „Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny” (format pracy i technika dowolne), lub: aktorzy tego teatrzyku, wg wcześniej przydzielonych ról, mogą przygotować dla siebie rekwizyty (np. nakrycia głowy). Będą nagrody!

    Pamiętajcie też, że to ważne, abyście nie wychodzili na place zabaw, nie spotykali się ze sobą i nie przebywali w miejscach publicznych. Tylko jeśli pozostaniecie przez ten czas w domach, odwołanie zajęć szkolnych będzie miało sens. Dbajcie o siebie:)

             Pozdrawiamy Was, nauczycielki świetlicy