PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Świetlica żyje !!!!

13 maja 2020 r.

 

Drodzy Uczniowie!

    Jesteśmy razem, choć już od dwóch miesięcy, każdy z nas w swoim domu. Od czasu do czasu podpowiadamy Wam, jakimi zajęciami możecie wypełnić wolny czas. Tym razem chcemy zaproponować Wam opisanie tego, jak spędzacie czas w domu lub tego, za czym najbardziej tęsknicie, czego Wam najbardziej brak. Opis może być słowny, albo rysunkowy. Taki na serio, albo do śmiechu. Może zrobicie go w formie komiksu? Pamiętamy, że lubicie komiksy. Wasze prace, gdy już spotkamy się w świetlicy, ozdobią nasze gazetki ścienne. A najfajniejsze z nich, nagrodzimy:)

    Aha, w maju tradycyjnie obchodzimy święto książki, znane jako Dni Oświaty, Książki i Prasy. Nie zapominajcie o czytaniu! Książki dostarczają wiedzy, pobudzają wyobraźnię, dotrzymują towarzystwa w samotności, czy chorobie. Jeżeli przeczytaliście jakąś ciekawą książkę (a na pewno tak i to nie jedną), to chętnie poznamy tytuł i o czym była. 

             Pozdrawiamy Was, nauczycielki świetlicy

 

P.S. Znowu podrzucamy kilka fajnych zdjęć Waszych koleżanek i kolegów ze świetlicy:) Może i siebie znajdziecie na zdjęciach? Mamy nadzieję, że już niedługo się spotkamy. Dbajcie o siebie:)

 

27 kwietnia 2020 r.

 

    W roku obchodzimy wiele dni poświęconych różnym gatunkom zwierząt. Dziś na przykład jest Dzień Tapira. Jest też Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Słoni, Tygrysów, Pingwinów, Dzień Zwierząt Laboratoryjnych, Dzień Ryby, Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Motyla, Dzień Pszczoły, Dzień Ptaków i wiele wiele innych. I choć w naszej świadomości najbardziej tkwi Światowy Dzień Zwierząt, to zwierzęta są ważne cały rok! One towarzyszą nam w życiu, są wokół nas: i te lubiane i te, które nie cieszą się naszą sympatią  (np. pijawki, szczury czy osy). Zastanówmy się, co możemy zrobić, by zwierzęta wokół nas były bezpieczne i szczęśliwe. Może tymczasem zrobicie poidełka dla owadów? One też wołają: wody! wody! Jeżeli postawiliście już miskę dla jeża i wróbla, to może zaprosicie też pszczołę i motyla? Poidełko dla owadów tym różni się od tego dla ptaków, że jest bardzo płytkie. Kilkucentymetrową podstawkę wypełnia się wodą i dodatkowo kamieniami, aby owady mogły spokojnie przysiąść i się napić. Ptaki też z poidełka chętnie skorzystają:)

29 kwietnia 2020 r.

 

    Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako  Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest to Dzień Solidarności Ludzi Pracy wprowadzony w 1889 r. 2 Maja został w 2004 r. ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle ważnego dla Polski dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. Święta Majowe to dni, w których Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski.

    Z tej okazji proponujemy Wam wykonanie kompozycji plastycznej związanej z polskimi symbolami narodowymi. Wiele kolorowanek do wydrukowania za darmo znajdziecie na stronach internetowych. Do tego niezbędny jest dostęp do drukarki. Jeśli nie macie tej możliwości, też dacie sobie radę. Wystarczy odwzorować lub naszkicować to, co Wam najbardziej kojarzy się z Polską: kontur, flagę, godło, charakterystyczny zabytek, miejsce czy strój ludowy. Następnie pracę wyklejcie plasteliną, bibułą, wycinankami, papierem gazetowym albo pomalujcie.