PLAN LEKCJI ·   (0-91) 577-13-01 Polityka Prywatności
BIP

Historia Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczęła swoją działalność 1 września 1957 r. w budynku byłego Domu Kultury przy ulicy K. Wielkiego. Grono pedagogiczne liczyło wtedy 20 osób, oddziałów było 12 , a sale lekcyjne 4.

 

Kierownikiem został pan Konstanty Dylewicz, który pełnił swoje obowiązki do 1962 roku.

 

Wśród pierwszych sukcesów szkoły można wymienić 1 miejsce w Międzyszkolnym Wyścigu Kolarskim i 1 miejsce w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych – grupa przygotowana była przez p. G. Dąbrowską. W 1960 r. powstała pierwsza drużyna harcerska. Liczne sukcesy są udziałem sportowców – siatkarek i siatkarzy.

 

W latach 1962 – 1972 funkcję dyrektora szkoły pełniła pani Cecylia Bednarczyk. W maju 1963 roku szkoła była gospodarzem powiatowego przeglądu zespołów tanecznych i chóralnych. Rok później w szkole działało już 9 kół zainteresowań. Rok 1972 przyniósł nie tylko zmianę dyrektora szkoły – został nim pan Adam Zamora – ale także przekształcenie szkoły w Zbiorczą Szkołę Gminną. Czas pracy wydłużył się do trzech zmian. W 1975 roku siatkarki z SP5 zajęły 1 miejsce w województwie i wzięły udział w Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

 

Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców Starówki władze miasta podjęły decyzję o wybudowaniu nowej szkoły. 20 marca 1978 r. przeniesiono zajęcia dydaktyczne do budynku przy ul. Kuśnierzy 7, który służy uczniom do dziś.

 

Od roku szkolnego 1978/79 SP5 stała się szkołą o profilu sportowym. Młodzież do klas sportowych wyłoniona została na drodze eliminacji spośród wszystkich uczniów stargardzkich podstawówek. Doskonale można było wykorzystać dużą salę gimnastyczną i basen dopiero od następnego roku, kiedy to oba obiekty wykończono i oddano do użytku. Sportowcy naszej szkoły zajęli I miejsce w Lidze Wojewódzkiej MKS, a w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych uzyskano 2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.

 

W tymże roku w szkole działało 20 drużyn harcerskich i zuchowych oraz 13 kół zainteresowań. Funkcjonujący w szkole Szkolny Klub Krajoznawczo Turystyczny „Kajtki” zajął w 1979 roku I miejsce jako najprężniej działający klub turystyczny w województwie.

 

1 czerwca 1979 odsłonięto pamiątkową tablicę na frontonie budynku, natomiast 20 września 1979 r. nadano szkole imię Jana Krasickiego oraz przekazano uczniom sztandar. Jan Krasicki przestał być patronem od 1 grudnia 1990 r. na mocy uchwały Rady Pedagogicznej z dn. 22 listopada 1990 r.

 

W 1980 roku stanowisko dyrektora objął pan Jarosław Jabłoński.

 

W 1981 roku Renata Bosiak została mistrzynią województwa w Czwórboju L.A. I miejsce drużynowo w Finale Wojewódzkim Zawodów L.A. woj., szczecińskiego zajęła zarówno reprezentacja chłopców, jak i dziewcząt. Indywidualne Mistrzostwa Młodzików województwa szczecińskiego zakończyły się dla Szkoły Podstawowej nr 5 uzyskaniem 5 złotych, 4 srebrnych i 1 brązowego medalu. We współzawodnictwie SKS w naszym województwie zajęliśmy również I miejsce. W 1982 roku siatkarskie reprezentacje chłopców i dziewcząt zajęły I miejsca w rejonie.

 

Dwa lata później szkoła obchodziła 25-lecie istnienia.

 

W 1983 roku przeprowadzono generalny remont całego budynku połączony z modernizacją.

Dyrektorem szkoły został na 15 kolejnych lat pan Jerzy Szuber.

 

Od tego też roku najlepsi uczniowie zostają upamiętniani wpisem do „Złotej Księgi Szkoły” (w roku szkolnym 1983/84 wyróżnienie to spotkało 11 osób).

 

Podczas Wojewódzkiej Inauguracji Dni Olimpijczyka zdobyliśmy I miejsce. Taką samą lokatę uzyskaliśmy w Finale Wojewódzkim Drużynowych Zawodów Szkół Podstawowych w L.A. W dn. 27 i 28 września 1984 delegacja szkoły złożyła wizytę w Karl-Marx-Oberschule w Straslundzie. Dało to początek wymianie uczniów z Polski i NRD. W tymże roku w szkole gościli uczniowie z radzieckiej szkoły w Kluczewie oraz młodzież ze Straslundu. W tym samym roku Szkoła Podstawowa nr 5 zaznaczyła się wyraźnie na mapie najlepszych szkół podstawowych województwa zdobywając II i III miejsca zespołowo w czterech konkursach przedmiotowych.

 

W 1985/86 r. „Piątka” zdobyła I miejsce w województwie pod względem ilości laureatów konkursów przedmiotowych, a chór prowadzony przez p. K. Tryburę zajął 1 miejsce w Rejonowym Przeglądzie Chórów. W tym samym roku Iga Jańczak otrzymała główną nagrodę „Teleranka” za tekst piosenki pt. „Z Telerankiem”.. W następnym roku do uczniów mieszkających na Starym Mieście uczęszczających do SP5 dołączyły klasy szóste z SP2 i klasy czwarte z SP12.

 

Osiągnięcia roku 1984 to m.in. zdobycie 1. miejsca w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO” oraz 2. miejsca w konkursie literackim „Moje miasto, moja wieś” zorganizowanym przez „Głos Szczeciński”. Joanna Staszak zdobyła I miejsce w Małym Memoriale im.J.Kusocińskiego w biegu na 3000m, a w Mistrzostwach Makroregionu w wieloboju szybkościowym.

 

Rok 1987 – to jubileusz 30-lecia szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczystość wzbogacona wystawami, wieczornicami, apelem, a wielu życzliwych ludzi przekazało szkole życzenia dalszych sukcesów.

 

W latach 1979 – 1987 ogólna ilość miejsc I – III zdobytych przez uczniów SP5 w imprezach sportowych na szczeblu wojewódzkim lub wyższym wyniosła: I miejsce – 33, II – 23, III – 16.

Rok później (1988) – SP5 zdobyła 3. miejsce we współzawodnictwie szkół podstawowych województwa szczecińskiego w konkursach przedmiotowych , a młodzież z SKKT-PTTK uczestniczyła w obozie wędrownym Szlakiem Środkowego Mazowsza. Towarzyszyli jej uczniowie z Karl-Marx-Oberschule.

 

Rok 1988 przynosi jeszcze jeden sukces: uczennica Dominika Markowska przygotowywana przez panią H. Adamczyk zdobyła wyróżnienie w 4 Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. Od 1988 roku nieprzerwanie organizowane są w SP5 Minizawody Matematyczne Uczniów Klas 4, których inicjatorką była p.K.Zienkiewicz. Laureaci zawodów stanowili trzon późniejszych klas matematyczno-informatycznych. 21 stycznia 1989 r. uczennica Katarzyna Trybura została stypendystką Wojewódzkiego Funduszu dla Dzieci Uzdolnionych. Do współzawodnictwa stanęli kolejny raz nauczyciele SP5 zdobywając 2 miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Nauczycieli w Piłce Siatkowej. Również uczniowie grający w siatkówkę zdobyli w tym samym roku I miejscew Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

 

23 lutego 1990 r. otwarto, pierwszą wśród szkół podstawowych, pracownię komputerową, w której uczyli się uczniowie klas o profilu matematyczno-informatycznym, funkcjonujących od roku szkolnego 1989/90. Pracownia wielokrotnie modernizowana i wzbogacana wykorzystywana jest obecnie przez wszystkich uczniów.

 

W tym roku szkolnym wydano również pierwszy numer gazetki szkolnej „Bez Tytułu”.

 

W 1991 członkowie szkolnego Koła Teatralnego zdobyli I miejsce i 8 nagród indywidualnych w wojewódzkim konkursie „Przyjaciel Teatru”.

 

Od 1 września 1992 z chwilą włączenia „zerówek” do szkoły podstawowej, budynek byłego przedszkola przy ul. Spichrzowej 6 przyłączono do SP5. Paweł Andrzejewski zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje wakacje”, a Mariusz Bubacz napisał najlepszy dydaktyczny program komputerowy.

 

Rekordowa liczba uczniów została wpisana w tym roku do Złotej Księgi. Było ich 20(!), z czego 11 z klasy VIII m. Po tytuł laureata konkursu przedmiotowego sięgnęło 9 uczniów. Rok później dziewięciu uczniów klasy matematyczno – informatycznej powtórzyło ten sukces.

W roku 1994 i 1995 – gazetka szkolna „Bez Tytułu” zdobyła „Dziennikarski Laur” dla najlepszej gazetki szkolnej szkół stargardzkich przyznawany jedynie w tych latach przez Bibliotekę Miejską.

 

Maciek Fronczak zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Przemysław Pawlak Zdobył I miejsce w Indywidualnym Wieloboju L.A. na szczeblu wojewódzkim, a Maciek Kisiel został Mistrzem Województwa w Wieloboju klas VI.

 

W 1997 laureaci Konkursu Języka Rosyjskiego zdominowali liczną, bo jedenastoosobową grupę wyróżnionych uczniów. Od roku 1997 po 2005 członkowie Koła Teatralnego zdobyli w konkursach na szczeblu wojewódzkim 13 wyróżnień i 4 nagrody indywidualne.

 

W roku 1998 szkoła pełniła rolę gospodarza Miejskich Obchodów Święta Edukacji Narodowej. W tym roku uczeń Tomasz Mantyk – późniejszy student prestiżowego Dulwich College oraz Uniwersytetu Cambridge zdobył 1 miejsce i tytuł „Omnibusa” wśród uczniów stargardzkich podstawówek. Międzynarodowym sukcesem zakończył się udział Eweliny Milki, podopiecznej p.D.Obszyńskiej, w 24 Konkursie Języka Rosyjskiego – zdobyła złoty medal i wyróżnienie za pracę pisemną w Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego w Moskwie.

 

W 6 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie zebrali rewelacyjnie dużą kwotę 4.584,28zł. Od 1999 roku uczniowie naszej szkoły systematycznie wspierają WOŚP oraz inne akcje charytatywne ucząc się empatii w praktyce.

Rok 1995 to 11 laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych.

 

W 1998 roku dyrektorem szkoły została pani Krystyna Zienkiewicz. W czerwcu 1999 dwudziestu uczniów uzyskało wpis do Złotej Księgi Szkoły.

 

1 września 1999r. reforma systemu edukacji stała się faktem. Na mocy uchwały Rady Miejskiej z 9 marca 1999 r. nasza szkoła stała się sześcioletnią szkołą podstawową. W związku z tym uczniowie, którzy w roku szkolnym 1998/1999 ukończyli klasę VI, z dniem 1 września 1999 stali się uczniami kl. I gimnazjum. W czerwcu na koniec roku szkolnego pożegnaliśmy więc absolwentów – uczniów klas VIII i kl. VI. Podczas uroczystego pożegnania absolwentów po raz pierwszy w historii szkoły przyznany został honorowy tytuł „Przyjaciel Szkoły”. Od tego roku przyznano go 5 osobom. Poza tym rok szkolny 1999/2000 łączy się z otwarciem basenu po półrocznej przerwie związanej z generalnym remontem i oczywiście z opublikowaniem własnej strony WWW w Internecie.

 

W tymże roku Joanna Kaszczyńska została laureatką Konkursu Języka Polskiego. Dołączyła do licznego grona laureatów konkursów przedmiotowych. Wśród laureatów szczególnie dużą grupę stanowili zawsze uczniowie klas matematyczno-informatycznych.

 

Uchwałą Nr 55 Zarządu Miasta Stargardu Szczec. ustanowiono nagrody Prezydenta Miasta dla najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwsze nagrody otrzymają najlepsi uczniowie klas VI i VIII. W 2000 roku nagrodę uzyskała Magdalena Sołoma. Była ona także jedną z 7 laureatów konkursów przedmiotowych.

 

W roku szkolnym 2000/2001 w budynku naszej szkoły uczą się uczniowie klas I-VI, zerówki, oraz dwie klasy gimnazjalne: I i II należące organizacyjnie do Zespołu Szkół Publicznych Nr 1.

 

Rada Miasta w 2000r. poprzez Uchwałę wstrzymała nabór do V-tej klasy matematyczno-informatycznej. Dwie klasy gimnazjalne matematyczno-informatyczne (I i II) dokończyły edukację gimnazjalną w budynku naszej szkoły, zaś dwie kolejne po skończeniu szkoły podstawowej przeszły do Gimnazjum Nr 4, gdzie kontynuowały naukę jako klasy profilowane.

 

W roku szkolnym 2000/2001 w budynku naszej szkoły uczyli się uczniowie klas I-VI, zerówki, oraz dwie klasy gimnazjalne: I i II należące organizacyjnie do Zespołu Szkół Publicznych Nr 1. Należące organizacyjnie do SP nr 5 klasy VI g, VI h, VI i uczęszczają do Zespołu Szkół nr 1.

 

Kolejny rok realizacji reformy oświaty zmienił dotychczasowy sposób uzyskiwania przez nauczycieli kolejnych stopni awansu zawodowego. Do 2006 roku stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskało 29 nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.

 

Kreatywni nauczyciele to specjalność tej szkoły – systematycznie organizują wiele konkursów i turniejów, jak np: „Międzyszkolny konkurs Literacki „Utwory znane i nieznane”, Turniej o puchar „Małego Ekologa”, Międzyszkolny konkurs plastyczny „Złota polska jesień”, Minizawody Matematyczne Uczniów Klas 4, Magiczny Turniej Szkół Niemagicznych, Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 6. Ponadto szkoła jest gospodarzem wielu wydarzeń sportowych – m.in. mistrzostw powiatu w koszykówce.

 

10 kwietnia 2002 r. odbył się pierwszy zewnętrzny sprawdzian klas szóstych szkoły podstawowej. We wrześniu tegoż roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła z klasą” zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą i Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem głowy naszego państwa.

 

10 października 2003 r. podczas gali zorganizowanej przez Gazetą Wyborczą otrzymaliśmy z rąk pana Prezydenta tytuł „Szkoły z klasą”.

 

W tym samym roku zdobyliśmy I miejsce w Stargardzie w konkursie „Mistrz Ortografii Stargardu Szczecińskiego”. Ten zaszczytny drużynowy tytuł utrzymaliśmy przez następne dwa lata. Kolejnym powodem do dumy były literackie osiągnięcia uczniów w Konkursie Twórczości Literackiej „Kominkalia’2002″. Rokrocznie kilku naszych wychowanków zdobywa wyróżnienia nagrody w tym konkursie, który z biegiem czasu stał się imprezą ogólnopolską.

 

30 kwietnia 2003 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste przekazanie nowego sztandaru społeczności uczniowskiej. Poprzedziła je 29 kwietnia Msza Święta w Kolegiacie NMP – Królowej Świata, celebrowana przez ks. prałata Henryka Ozgę, podczas której poświęcony został nowy sztandar. Akcję wymiany sztandaru zapoczątkował Samorząd Uczniowski, Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, nauczycieli szkoły oraz pomocy sponsorów po roku nowy sztandar zaprojektowany przez nauczycielkę, p.M.Dereń oraz rodzica, pana J. Margulę został wykonany w częstochowskiej Pracowni Haftu Artystycznego.

 

Na uroczystości przekazania sztandaru wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm RP Stanisław Kopeć, zastępca Prezydenta Miasta Marek Stankiewicz, przedstawiciele Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, dyrektorzy stargardzkich placówek kulturalno-oświatowych. Swoją obecnością zaszczycili nas byli dyrektorzy SP5, „Przyjaciele Szkoły”, przedstawiciele rodziców i uczniów.

 

Z dniem 1 stycznia 2004 roku przystąpiliśmy do realizacji programu „Czytające szkoły” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym samym roku przeprowadzono w szkole akcję „Nie zamykaj oczu – zatrzymaj przemoc”. Klaudia Orenczak zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim Muzeum Narodowego w Szczecinie „Egipt z lotu ptaka”.

 

W kwietniu 2004 Zespół Taneczny „Piątka” zdobył I miejsce w Konkursie Tańca Krajów Unii Europejskiej. Podczas Festynu Unijnego w amfiteatrze miejskim nasza szkoła zaprezentowała Grecję. Paulina Bitner została kolejną, po Wojtku Knopie i Agnieszce Święcickiej, zdobywczynią I miejsca w Międzyszkolnym konkursie Języka Polskiego dla Szóstoklasistów. Kolejny raz uzyskaliśmy tytuł drużynowego Mistrza Ortografii Stargardu Szczecińskiego. Innymi osiągnięciami były pierwsze miejsca w konkursach z języka angielskiego i niemieckiego. 1 października 2004 zainaugurowała działalność w naszej szkole świetlica Promyk programu „Szkoła-Dom-Środowisko”.

 

Od września 2004 dyrektorem szkoły jest pan Włodzimierz Owczarek.

 

W 2004 roku odbył się długo oczekiwany remont kapitalny sali gimnastycznej oraz zaplecza sportowego. Zdopingował on uczniów i nauczycieli do zdwojenia wysiłków mających na celu uzyskanie jak najlepszych osiągnięć sportowych. Od tego bowiem czasu uczniowie SP5 odnoszą liczne sportowe sukcesy. Są zdobywcami czołowych miejsc w zawodach pływackich, w zawodach „Ale Frajda”, turniejach w unihokeja, w tenisa stołowego, zawodach lekkoatletycznych.

 

W 2005 roku szkoła doczekała się częściowej wymiany stolarki okiennej i remontu kilku pomieszczeń edukacyjnych.

 

Wysoką formę potwierdził zespół taneczny powtarzając sukces na Konkursie Tańca Krajów UE. Reprezentacja szkoły zwyciężyła w Turnieju Matematyczno-Sportowym „Spotkajmy się w Trójce” i Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym klas 6. W kwietniu 2005 poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w Mszy Świętej po śmierci Ojca Świętego papieża Jana Pawła II. Nikola Romanowska, podopieczna p.R.Balcerzak, zdobyła nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Malarskim „PEACE” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Kasia Basiukajc siegnęła po tytuł laureatki Konkursu Matematycznego z elementami Przyrody.

 

1 maja 2005 odbył się zainicjowany przez samorząd uczniowski plebiscyt na patrona szkoły. Spośród wielu zgłoszonych przez uczniów, nauczycieli i rodziców kandydatur społeczność uczniowska przeważającą większością głosów wybrała Jana Pawła II na przyszłego patrona szkoły.

 

W czerwcu 2005 szkoła była gospodarzem wręczenia przez Prezydenta Stargardu nagród najlepszym uczniom stargardzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy w historii szkoły uzyskano średnią ocen 6,0. Sukces ten stał się udziałem Rafała Kułagi.

 

14 września 2005 Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz Fundacja „Razem Bezpieczniej” przyznały Szkole Podstawowej nr 5 certyfikat „Bezpieczna Szkoła” potwierdzający wysoki poziom bezpieczeństwa w placówce.

 

W tym samym miesiącu w naszej szkole zainaugurowany został projekt edukacyjny Muzeum stargardzkiego „Muzeum w szkole”. Tematem ekspozycji był „Stargard wczoraj i dziś”. Pokłosiem projektu był konkurs na najciekawszy album o naszym mieście, w którym czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły.

 

Reprezentacja szkoły zdobyła I miejsce w Powiatowym Marsu na Orientację o puchar Starosty Stargardzkiego oraz w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja chłopców w minikoszykówce zdobywała coraz większe uznanie. W Złotej Księdze szkoły zanotowano 22 nazwiska, rok później 17.

 

W 2006 roku drużyna pod opieką pana Wiesława Staniewicza zajęła I miejsce w województwie w Minikoszykówce Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Mini Koszykówki Chłopców w Pace (Francja).

 

Jakub Toczek i Izabela Kujawiak zostali laureatami Konkursu Matematycznego z elementami Przyrody, a ponadto Izabela także laureatką Konkursu Języka Polskiego z elementami Historii i Sztuki. Jakub uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Kwartet Przyrodniczy”.

 

Nasza szkoła zajęła III miejsce w województwie zachodniopomorskim w klasyfikacji konkursów przedmiotowych i VIII we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych.

 

Latem 2006 wyremontowane zostało wejście główne do budynku szkoły.

 

3 września 2006 Szkoła Podstawowa nr 5 była gospodarzem Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2006/2007.

 

Od września 2006 uruchomiona została Czytelnia Multimedialna sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Od września 2007 uruchomiona została 10-stanowiskowa pracownia komputerowa z dostępem do Internetu, sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

12 października 2007 był w naszej szkole dniem niezwykłym. Obchodziliśmy podwójne święto: pięćdziesięciolecie istnienia oraz nadanie imienia Jana Pawła II.

 

Dzień 18 maja został ustanowiony Dniem Patrona.

 

W okresie październik 2007 – lipiec 2009 był realizowany Partnerski Projekt Szkół COMENIUS. Temat projektu: „Baśnie, opowiadania i środowisko w Europie”. Celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej krajów europejskich, zebranie i zrozumienie baśni, opowieści z innych krajów, komunikacja pomiędzy dziećmi i nauczycielami z różnych państw. Odbyły się 4-dniowe spotkania nauczycieli w szkołach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach i Polsce.

 

W styczniu 2008 otrzymaliśmy drugą czytelnię multimedialną, a w maju przekazano nam drugą pracownię komputerową sfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Po zintegrowaniu ich z istniejącymi pracowniami w czytelni uczniowie mogą korzystać z 8 stanowisk, a w sala 210 jest obecnie pracownią wyposażoną w 20 stanowisk.

 

W 2008r został przeprowadzony kapitalny remont elewacji budynku połączony z ociepleniem, poziomą izolacją oraz wymianą stolarki okiennej.

 

W październiku 2008 sześcioro dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką nauczycielek uczestniczyło w pięciodniowym projekcie – wyjeździe w ramach współpracy polsko-niemieckiej w mieście Hagenow.

 

W roku szkolnym 2009/2010 drużyna uczniów klas 6 pod opieką pań N.Młynarczyk oraz M.Abramek wywalczyła I miejsce w konkursie pod patronatem Marszała Województwa Zachodniopomorskiego pod hasłem „Zdążyć przed powodzią”.

 

Taki sam sukces stał się udziałem uczniów w 2011r. Tym razem trzy drużyny pod opieką pań E. Kułagi, J. Mielczarek i A. Kowalczyk zdobyli 1, 2 i 4 miejsce, dzięki czemu szkoła wzbogaciła sie w kolejną tablicę multimedialną, rzutniki oraz przenośny zestaw nagłaśniający.

 

19 czerwca 2013 w Finale Oglnopolskim w biegach rozstawnych sztafeta naszej szkoły w składzie Sz.Polechoński, P.Bujwid, T.Płowens i G.Mijalski przygotowana i prowadzona przez W.Stankiewicza zdobyła z czasem 52,13 tytuł mistrzów Polski.

 

W rywalizacji sportowej szkół w naszym mieście zajęliśmy II miejsce w 2011, I miejsce w 2012,  w 2013r ponownie I miejsce w mieście oraz 13 w województwie.
W październiku 2013r. nauczyciele wychowania fizycznego zostali uhonorowani Zbiorową Odznaką „Za Zasługi w Rozwoju Sportu Młodzieży Szkolnej”.
Jesienią 2013 przeprowadzono przebudowę boiska szkolnego. Szkoła zyskała nowoczesne boisko do piłki ręcznej i nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne boisko z powierzchnią poliuretanową do piłki siatkowej, koszykowej i tenisa. Ponadto wybudowana została skocznia z rozbiegiem do skoku w dal.
21 maja 2014 odbył się „Dzień Patrona na Sportowo” dla klas 1-6 przeprowadzony w całości na wyremontowanych boiskach.
28 maja 2014 odbył się kolejny finał konkursu „Zdążyć przed powodzią”. Tradycyjnie już naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Kolejny raz, obie zdobyły czołowe – 1 i 2 miejsca. Do konkursu przygotowywały je panie Kułaga i Mielczarek.

W roku szkolnym 2013/2014 Paulina Ejzak powtórzyła sukces Rafała Kułagi z 2005 roku i uzyskała średnią ocen 6,0.

4. września 2017 w związku z reformą oświaty staliśmy się na powrót szkolą ośmioklasową.  Tego też dnia w naszej szkole odbyła się Miejsko-Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018. Rozpoczęliśmy jubileuszowy, 60, rok istnienia. Miłosz Król, podopieczny p.A.Świniarskiej, został laureatem Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W jubileuszowym roku setnej rocznicy odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości wygraliśmy możliwość realizowania projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”.  Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Grudziądza i Gdyni śladami polskiego oręża, odbyli spotkania z weteranami. Finałem był niezwykły koncert „Tobie Ojczyzno”, w którym wykonawcami byli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Orkiestra Szkoły Muzycznej.

daDad