PROJEKT – GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ

Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia polskiej niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok 2018 „Rokiem dla Niepodległej”

Jedną z inicjatyw rocznicowych było zaproszenie szkół do składania wniosków w ramach projektu „GODNOSC, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ”. Projekt umożliwił dofinansowanie do 10 tys. zł na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udało się! Jako jedna z 13 szkół w woj. zachodniopomorskiego, nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w kwocie ponad 9 tys. zł.

Przed nami realizacja kilku ważnych zadań:

1. Organizacja wystawy edukacyjnej „Drogi do niepodległości”.
  2. Zorganizowanie wycieczki historycznej „Śladami kawalerii i budowniczych II RP” do Grudziądza i Gdyni.
  3. Wyjścia uczniów na lekcje w Sali Tradycji Brygady Wsparcia Dowodzenia w Stargardzie.
  4. Spotkania ze świadkami historii.
  5. Uroczysty koncert „Tobie Ojczyzno”.

Wszystkie zaplanowane działania będą zrealizowane do końca listopada 2018r.